Soproni Téma

Ingyenes közösségi hetilap   www.sopronitema.hu

A Sopron Basket elkerülte a Jekatyerinburgot

A Sopron Basket elkerülte a Jekatyerinburgot

| MTI | Városi hírek

A legutóbb ezüstérmes Sopron Basket elkerülte a címvédő Jekatyerinburgot a női kosárlabda Euroliga 2018/2019-es idényének alapszakaszában.

A csütörtöki, müncheni sorsoláson kiderült, hogy a magyar bajnok a B csoportban orosz, török, spanyol és francia ellenféllel találkozik majd, míg az orosz elitalakulatot - amely áprilisban 72-53-ra verte a házigazda Sopront a döntőben - az A jelű nyolcasba osztották be. 

Török Zoltán, a zöld-sárgák ügyvezetője a sikeres előző szezon ellenére szerényen beszélt az elvárásokról: 

"Egy ilyen sorsolás után jól jönnek azok a gondolatok, melyeket április óta ismételgetek a klubban. A földön kell maradnunk, és én már a csoportkor túlélését - akár az Európa Kupa rájátszásába jutást is - sikerként könyvelném el" - mondta az egyesület holnapján. 

Az NB I-ben ezüstérmes, valamint Magyar Kupa-győztes Atomerőmű KSC Szekszárd az Euroliga selejtezőjében a francia ESBVA-LM csapatát kapta ellenfélül, a párharc oda-visszavágó rendszerben dől el. A kvalifikáció győztese az Euroligában, a vesztes pedig a második vonalnak számító Európa Kupában folytatja szereplését. 

Az EK-ban alanyi jogon az UNI Győr, a VBW CEKK Cegléd és az Aluinvent DVTK Miskolc képviseli a magyar színeket.


Az Euroliga csoportjai: 

    ---------------------- 

    A csoport: 

Jekatyerinburg (orosz), USK Praha (cseh), Bourges (francia), Schio (olasz), Braine (belga), Polkowice (lengyel), két selejtezős csapat 

    B csoport:  

SOPRON BASKET, Dinamo Kurszk (orosz), Fenerbahce (török), Salamanca (spanyol), Hatay (török), Carolo Basket (francia), két selejtezős csapat 

     

    Az Európa Kupa magyar éredkeltségű csoportjai: 

    ----------------------------------------------- 

    F csoport: 

UNI Győr, Girona (spanyol), Namur (belga), Gernika (spanyol) 

    G csoport: 

Aluinvent DVTK Miskolc, Brno (cseh), Venezia-Riga Euroliga-selejtező vesztese, Nantes-Liege EK-selejtező győztese 

    H csoport: 

Nymburk (cseh), Ruzomberok (szlovák), Celje (szlovén), Villeneuve-Atomerőmű KSC Szekszárd Euroliga-selejtező vesztese 

    I csoport: 

VBW CEKK Cegléd, Montpellier (francia), Keltern (német), Lyon (francia)

Kapcsolódó cikkek