
Együtt évtizedeken át – soproni házaspárok mesélnek
„Álmomban már láttam őt”
Bizonyára sokan álmodoznak az egész életen át tartó szerelemről, és vannak olyan szerencsések, akiknek ez meg is adatott. Sorozatunkban olyan soproni házaspárokkal beszélgetünk, akik talán tudják a boldog házasság titkát. Legalábbis az életük példa lehet erre.
– Húsz éve az édesanyámmal és a nevelőapámmal Harkán éltünk – mesélte Kisfaludy Sándor. – A szüleimnek volt ott egy borozója, ahová időnként bejött Mártika édesapja. Tudtam, hogy három lánya van, Mártát már látásból ismertem, és nagyon tetszett, úgyhogy amikor a barátaimmal egy szalonnasütést szerveztünk, arra elhívtam. Sajnos kosarat kaptam.
– Még véletlenül sem szándékoztam megbántani Sanyit, de Zsuzsi húgom nem tudott elkísérni, én pedig nem akartam egyedül menni – vette át a szót Márta.
A kudarc nem szegte Sándor kedvét, a szerencse is mellé szegődött, ugyanis hamarosan ráakadt egy közös barátnőjükre, aki egyszer Mártit elvitte hozzájuk.
– Mindez 2002. május 20-án történt – folytatta Sándor. – Ezt követően már rendszeresen találkoztunk. Mártika gyakran eljött hozzánk, ugyanis az első emeleti Csengery utcai lakásból nekem nagyon problémás volt lejönni az utcára.
Egyszer ezt az SMS-t kapta Sándor: „Csillag vagy nékem, mely száll fenn az égen, oly vonzó a fényed, mit nem érek el, álmomban látlak és minden nap várlak, mert amíg élek, nekem csillag leszel”.
– Ihász Gábor dalának első sorait küldtem el, amit komolyan is gondoltam, de én nem tudtam volna ilyen szépen megfogalmazni – mondta Márta. – Valóban, álmomban már láttam őt, évekkel előbb ugyanis megálmodtam, hogy egy kerekesszékes fiú lesz az életem párja.
A harkai evangélikus templomban Márta harmincadik születésnapján, 2005. július 16-án volt az esküvőjük, majd elkezdték közös életüket egy váltólakásban. Később megvásárolták azt a Pócsi utcai lakást, amit az évek során fokról fokra felújítottak, és azóta is abban élnek.
– Tudom, nem hétköznapi a mi házasságunk, hisz Mártika számomra több, mint odaadó és hűséges feleség. Ő gyakorlatilag a nap 24 órájában része az életemnek. Miattam esetenként ő maga is mozgássérült lesz, hisz ha valahová én nem tudok bemenni, akkor ő is velem marad. Ha Mártika velem van, akkor teljes értékű embernek érzem magam, és ő mindig velem van – fogalmazott feleségére nézve Sándor.
– És ezt én soha nem éreztem áldozatnak – vette át a szót Márta. – Tizenhét évvel ezelőtt a harkai templomban őszinte hittel mondtam: Sándort holtomig, holtáig el nem hagyom, sem egészségében, sem betegségében, sem örömében, sem bánatában, és ezt ma is így gondolom, ma is boldog vagyok vele a nap minden percében.
Kisfaludyné Stinner Márta 1975-ben született Sopronban. A Balfi úti Idősek Otthonában dolgozik.
Kisfaludy Sándor 1972-ben született Szombathelyen. Közel két évtizede sorsjegyárusként a Szerencsejáték Zrt. alkalmazottja. 2018-ban Példakép díjat vehetett át a budapesti Nemzeti Színházban.