Összesen 11 gólt rúgott a fővárosi csapat városunk válogatottjának

| Papp Győző | Sport

A Soproni Ünnepi Hetek keretében 1970. július 12-én futballnapot tartottak a hűség városában.

A Soproni Ünnepi Hetek keretében 1970. július 12-én futballnapot tartottak a hűség városában. Az előmérkőzésen az SVSE 1–1-re végzett a csallóközi Dinamo együttese ellen.

Ugyanezen a napon Sopron válogatottja a budapesti Vasassal játszott a Bécsi úton, így Pados Zoltán nem számíthatott a lila-fehérek labdarúgóira...

Sopron válogatott: Mészáros (Textiles) – Milchram (Textiles), Hadarits (Textiles), Gnám II (Textiles) – Kemény (Postás), Decsi (Textiles) – Török (Textiles), Németh K. (Postás), Borsos (SVSE), Németh M. (Textiles), Pénzes (Vasas) összeállításban kezdett, a szünet előtt Borsos helyett Horváth Cs. (Vasas) játszott, utána Kovács (Postás) állt a kapuba, Németh K. helyett Korenika (Vasas), Németh M. helyett Horváth A. (Textiles), Hadarits helyett pedig Szöllősi (SFAC) szerepelt.

Vasas: Mészáros – Fábián, Mészöly (Váradi), Vidáts, Lakinger (Szőke) – Menczel (Stamler), Müller (Antal) – Tóth B., Puskás (Bárányos), Farkas (Török), Ladinszki csapattal 7–0-s félidő után 11–1-re győzte le Sopron akkori legjobbjait.

A Vasas tetszés szerint érte el a góljait úgy, hogy a meccs utolsó negyed órájában már nem is támadott.

A gólszerzők: Tóth B. (3), Müller, Vidáts (2–2), Puskás, Lakinger, Menczel, Török, illetve Horváth A.