SKC: pályaelőny a MAFC ellen

Hazai pályán is legyőzte a MAFC együttesét a Sopron KC, így Sabáli Balázs tanítványai pályaelőnyből kezdhetik a kiesés elkerüléséért vívott páros mérkőzést.

A fővárosiak elleni meccsen jól kezdtek a soproni kosarasok, Henderson és Watkins repítette a csapatot, amely 8 ponttal vezetett az első negyed végén. A szurkolók már-már hátradőltek, ekkor jött a feketeleves: McCray vezetésével fordított a MAFC, a szünetben már hárommal vezettek (38–41). A meccs utolsó negyedében felváltva estek a kosarak, Mészáros és Henderson vezetésével nagy hajrát nyitott az SKC, és 1 ponttal megnyerte a kiesési rangadót. A végeredmény: Sopron KC – MAFC, 83–82.

– Túl sokat hibáztunk akkor, amikor vezettünk, ez nem fordulhat elő a play outban. A harcosságunk, amit a meccs végén láttam, remélem megmarad, ezzel eldönthetjük a párharcot – összegzett Sabáli Balázs vezetőedző.