Népszerű PanoráMaraton

Hatvannál is több futó és mintegy háromszáz túrázó vett részt a hétvégi PanoráMaratonon.

Idén is a Hunyadi-iskola volt a sportesemény rajtjának és befutójának helyszíne, itt gyülekeztek a terepfutás és teljesítménytúra szerelmesei. A futók 14, 28 és 42 kilométeres távokon indulhattak, ezek közül a 14 kilométeres volt a legnépszerűbb. Mint arról lapunkban beszámoltunk, idén elindították az Alpokalja Terepkirály terepfutó-sorozatot a szervezők – ennek első futama volt a hétvégi. A négy versenyből álló sorozatban az indulók legjobb három eredményét váltják pontokra, ez alapján hirdetnek eredményt. A sorozat második futama május 26-án a Lövér Futás lesz, eredményt pedig szeptember 29-én, a Három a Károly nevű verseny után hirdetnek.

Az idei PanoráMaraton különösen népszerű volt a túrázók körében, míg 9 éve 70–80 túrázó érkezett, addig mostanra megháromszorozódott a számuk. – 28-an választották a 36 kilométeres távoli és nehéz túrát, több mint 80-an indultak a 14 és 28 kilométeres távokon, 50-nél több volt a nevezés a 8 kilométeres sétatávra is – tájékoztatta lapunkat Hegyi Péter szervező.