Karate éremeső Keszthelyen

Sikeresen szerepeltek a Shotokan Tigrisek SE versenyzői Keszthelyen, a Budo Karate of Hungary szövetség IV. Keszthely kupáján.

A soproni sportolók 4 arany-, 3 ezüst-, 6 bronzérmet szereztek. A gyerek kata csapat (Páll-Nemes Arianna, Gáncs Nóra, Halász Kornél) a dobogó legfelső fokára állhatott. Egyéni számokban sem vallottak szégyent a gyerekek. Páll-Nemes Arianna saját korosztályában első, felnevezésben pedig harmadik helyet szerzett. Réthy Lilla középhaladó kategóriában harmadik, felnevezésben második lett. Gáncs Nóra saját korcsoportjában a dobogó 2., felnevezésben a 3. fokára állhatott. Halász Kornél saját korosztályában könnyedén nyert, a nagyobbak közül pedig egy bronzéremmel tért haza.

Az ifjúsági korosztályban Gáncs Dávid hosszú ideje sérüléssel küzd, így csak katában indult, a 14–15 éves haladó csoportban 3. lett, míg a felnevezésben az idősebbek között aranyérmet szerzett. Gergácz Péter katában harmadik lett, míg kumitében második helyet ért el. Az egyesület vezetője, Gáncs Krisztián shiai vezetőként, Szalai László sarokbíróként segítette a versenyt.