Érmes karatésok

A soproni Shotokan Tigrisek SE valamennyi versenyzője érmet nyert a hétvégén Levélen rendezett karate kupán.

A WKF szabályrendszerben kiírt versenyen három ország 24 egyesületének 192 versenyzője közel 300 nevezéssel vett részt. A soproniak két arany-, négy ezüst- és egy bronzérmet hoztak haza, valamint az övék lett a 14–15 éves haladó kata (formagyakorlat) kategóriában a dobogó két felső foka is.

A verseny jó felkészülési állomás volt a jövő heti keszthelyi BKOH Európa Kupa előtt, ahova már egy nagyobb, kibővített csapattal indul a Shotokan Tigrisek SE. Az egyesület kezdő karatésai november 25-én Sopronban a saját szervezésű Tigrisek Karate Kupán mérhetik majd össze tudásukat. A soproni csapat két sportolója (Gáncs Adrienn és Gáncs Dávid) tagja a jövő júliusi SKIF Világbajnokságra készülő csapatnak is.