Kajtár József a Széchenyi-gimnáziumban érettségizett 1960-ban, ahol a legendás Mester, Krasznai Ferenc volt az osztályfőnöke. Szívesen emlékszik a középiskolás évekre, kiváló osztálytársaira, többek között Czobor Lászlóra, Kadnár Bélára, Kloss Andorra és Léva Csabára, de természetesen a többiekre is a 25 fős osztályból. Sokat köszönhet egykori mestereinek.
A ranglétrát végigjárva 1991-ben a Soproni Autójavító Szövetkezet elnökévé választották. Fiatal korában kiváló labdarúgóként is jegyezték, Scheidl Ferenc edző irányításával a SFAC szép sikereket ért el. Sokan még ma is emlegetik a hatvanas évek legendás piros-fehér csatársorát: Kajtár, Wieser, Hetzer, Gulyás, Csete. Az aktív labdarúgást befejezve edzőként, játékvezetőként és a SFAC szakosztály-igazgatójaként is tevékenykedett.
– Hagyomány volt a családban a József keresztnév, így hívták nagyapámat és az édesapámat is – kezdte Kajtár József. – Nagyapa élethivatásául a katonai pályát választotta, századosi rangban szolgált az első világháborúban. A nagymama 1915-ben kapta az értesítést, hogy a férje hősi halált halt a keleti fronton, úgyhogy ő ottmaradt özvegyen két fiúcskával, köztük az akkor négyéves édesapámmal. Ismét férjhez ment, második férjét Tóth Lajosnak hívták, ő szintén hivatásos katona volt, és hogy milyen kegyetlen a sors, őt a második világháborúban vesztette el a nagyanyám.
– Érdekes, hogy a sok személyes tragédia ellenére a nagymama második házasságából származó egyik fiú, Tóth Elemér is a katonatiszti pályát választotta – folytatta Kajtár József. – Az ő életpályája sem tudott kiteljesedni, hisz mint a Zrínyi Miklós Katonai Akadémia parancsnoka, Maléter Pál mellett szerepet vállalt az 1956-os forradalomban. Még időben sikerült emigrálnia, és végül Angliában telepedett le.
– Mind apai, mind anyai ágon répceszemerei a családunk, édesanyám, Sánta Rozália is ebben a Vas megyével határos faluban született. Gazdálkodó parasztemberek voltak mindaddig, mígnem az ötvenes évek végén jött a téeszesítés, amikor is elvették a földjeiket – tette hozzá Kajtár József. – Mindössze egyéves voltam, amikor a szüleimmel együtt Sopronba költöztünk, így ha nem is mondhatom magam tősgyökeres soproninak, de az itt eltöltött több mint nyolc évtized alatt igazi sopronivá váltam.
Családi háttér: 1941-ben született Répceszemerén. Édesapja a GYSEV alkalmazottja volt, édesanyja pedig a háztartást vezette, és nevelte két fiát. Felesége, Lakatos Gabriella egy soproni utazási iroda vezetőjeként ment nyugdíjba. Gabriella lányuk a Soproni Egyetem mestertanára, az Aquarázs Rekreációs Sportegyesület elnöke, Ákos fiuk pedig kiváló díjugrató, a Varázs-Ló Lovas Sport Egyesület elnöke, sportlovak tenyésztésével és kiképzésével foglalkozik.