A meghitt karácsony dísze
2024. 12. 04. | Madarász RékaMíg régen szinte mindenki lucfenyőt díszített fel szentestére, addig ma már az számít ritkaságnak, ha valaki nem nordmann jegenyét választ. Az ára ugy...
Bár az őszi színkavalkád méltán köti le a figyelmünket, nem árt a tavaszra is gondolnunk: itt az ideje, hogy megkezdjük a hagymás növények elültetését.
Most kell felhozni a pincéből az elvirágzás után eddig pihentetett tulipán-, krókusz-, liliom-, ciklámen-, írisz- és jácinthagymákat. Az újonnan vásárolt virághagymákkal „kesztyűs kézzel” bánjunk, ugyanis a kereskedelmi forgalomban csávázott, kórokozók és kártevők ellen védett hagymákat forgalmaznak.
– Mielőtt elültetnénk őket, készítsük elő számukra a talajt! Ássuk fel, gereblyézzük át a földet, ezzel fellazítva a területet, ahova ültetni kívánunk – javasolta Jády-Mórocz Lívia virágkötő. – Minél naposabb helyet válasszunk a virágainknak! A gyommentes, tápanyagban dús területen a fajtának megfelelő mélységbe és távolságra ültessük a hagymáinkat!
Ha a hagyma magasságát megszorozzuk hárommal, megkapjuk, hogy milyen mélyre ültessük azt. (Például ha 4 centiméteres a hagyma, akkor 12 centiméter mélyre kerüljön a földbe!) Miután elültettük őket, a téli időszakban már nincs dolgunk a hagymákkal, mivel a növény fejlődéséhez szükséges tápanyagot és nedvességet már tartalmazza.
– Az utóbbi években a klasszikus tavaszi hagymás virágok mindig megújuló fajtái mellett egyre változatosabb színekben és formákban hódítanak a díszhagymák – zárta Jády-Mórocz Lívia. – Két kedvencem a bunkós hagyma (Allium sphaerocephalon) és az óriás díszhagyma (Allium giganteum).
Míg régen szinte mindenki lucfenyőt díszített fel szentestére, addig ma már az számít ritkaságnak, ha valaki nem nordmann jegenyét választ. Az ára ugy...
Zamatos, testes, illatos vagy gyümölcsös – legtöbben ezeket a jegyeket keressük egy jó borban. Egy azonban biztos: a soproni nedűk méltán híresek, bár...