Soproni Téma

Ingyenes közösségi hetilap  
Mentők jutalmazása
Dr. Farkas Ciprián a soproni mentőállomás tíz dolgozójának adott át jutalmat, majd megkoszorúzták Gábor Aurél emlékművét. Fotók: Filep István

Mentők jutalmazása

Városunkban hagyomány, hogy a mentők napja alkalmából a város jutalomban részesíti a soproni mentőállomás dolgozóit. Idén tíz szolgálatot teljesítő életmentő kapott elismerést.

Május 10. a mentők napja, ebből az alkalomból múlt héten köszöntötték a soproni mentőállomás dolgozóit. Dr. Farkas Ciprián polgármester beszédében kiemelte a mentőállomáson dolgozók helytállását, emberségét és odafigyelését. – Köszönjük, hogy számíthatunk önökre a bajban! A város egyúttal büszke arra is, hogy az elmúlt időszakban többször hozzá tudott járulni ahhoz, hogy a soproni mentőállomás gépjárműparkja legyen az egyik legfiatalabb az országban.

Az ünnepség végén a polgármester tíz dolgozónak adott át jutalmat. Az idei díjazottak: Boros András mentőgépkocsi-vezető, Csillag Zoltán mentőtechnikus, kommunikációs munkatárs, Fazekas Gábor mentőgépkocsi-vezető, Gottlieb Gyula mentőtechnikus, Horváth Vivien mentőtiszt, Kiss Gábor mentőgépkocsi-vezető, Sütő Dominik mentőtechnikus, Takács Dávid mentőgépkocsi-vezető, dr. Varga Eszter szakorvos és Zalakovics László mentőtiszt.

Az esemény zárásaként megkoszorúzták a soproni születésű Gábor Aurél, a sürgősségi orvostan és életmentéstan névadójának mentőállomáson található emlékművét.

Tekintse meg további képeinket!

Kapcsolódó cikkek