Soproni Téma

Ingyenes közösségi hetilap  
Emlékezés a hősökre
Fotó: Filep István

Emlékezés a hősökre

| Városi hírek

A hagyományoknak megfelelően idén is a sopronbánfalvi Hősi temetőben emlékeztek azokra a katonákra és civilekre, akik a háborúban életüket adták hazánkért. A vasárnapi rendezvényt

Sopron városa, a Bánfalváért Baráti Kör, valamint a Honvéd Hagyományőrző Egyesület helyi csoportja szervezte. Az elesett katonákért Woditsch Péter, a Katolikus Tábori Püspökség diakónusa tartott áhítatot. Török Balázs, a Soproni Múzeum történésze is beszédet mondott, melyben kiemelte: az ember igazi halála nem a test elmúlása, hanem a felejtés – a temető sem a halál, hanem az emlékezet iskolája. Az eseményen részt vett Tóth Éva kulturális tanácsnok és önkormányzati képviselő, valamint képviselőtársai, Magas Ádám, Mágel Ágost és Stöckert Tamás is. A rendezvényen közreműködtek a bánfalvi iskolások, valamint a Bánfalvi Kórus Kulturális Egyesület. A beszédek után koszorúzással, temetői sétával folytatódott a program.

Hazánkban a magyar hősök napját 1917 óta május utolsó vasárnapján tartjuk.

Tekintse meg kvízünket!

Kapcsolódó cikkek