Soproni Téma

Ingyenes közösségi hetilap  
A gyermekek ünnepe
Fotók: Filep István

A gyermekek ünnepe

| Munkatársunktól | Városi hírek

A legkisebbeket ünnepeltük – múlt szombaton ismét a Kodály téren rendezték meg a városi gyermeknapot.

A program már délelőtt elkezdődött Sopron Város Fúvószenekarának előadásával, ezután bábjáték, torna- és táncbemutató szórakoztatta a közönséget. A helyszínen a gyermekek közelebbről is megtekinthették a rendőr-, mentő- és tűzoltóautókat, illetve azok berendezéseit. A legkisebbeket lufihajtogatással, arcfestéssel és kézműves foglalkozásokkal várták a szervezők, emellett játékváros, ugrálóvár és pónilovaglás is színesítette a programkínálatot. A kis horgásztanoncoknak is külön programmal készültek, ők az Ibolya-tónál sajátíthatták el a pecázás alapjait a Sopron és Vidéke Horgászegyesület szervezésében.


A programon részt vett dr. Csiszár Szabolcs alpolgármester és Tóth Éva, a településrészi önkormányzat elnöke is.

Törökország volt az első, ahol gyermeknapot tartottak 1920. április 23-án, azóta a világ számos országában ünnepeljük a legkisebbeket. Magyarországon 1950-től három éven keresztül június első vasárnapján tartották az ünnepet, 1954 óta minden év május utolsó vasárnapján rendezik meg.


Tekintse meg kvízünket!

Kapcsolódó cikkek