Pár kiló ide-oda természetes lehet, de a „lefogyok–visszahízok–újrakezdem” körforgás megterheli a szervezetet, rontja a motivációt, és izomvesztéshez vezet. Súlyfelesleg, hízás esetén nem egyszerűen „kevesebbet kell mutatnia a mérlegnek”! A cél a kóros zsírtömeg csökkentése az izomzat megtartása mellett. Szóval, veszélyesek a koplalós, gyors csodafogyások. Lehet, hogy látványosak, de ha izmot is visznek, lassul az anyagcsere, romlik a terhelhetőség, és nagyobb eséllyel jön vissza a súly. Fogyni érdemes – de okosan. Nem kampány kell, hanem fenntartható rendszer. Nem jojó. Irányváltás legtöbbször orvosi csapat és akár gyógyszeres segítséggel.
Dr. Tschürtz Nándor