Itt minden mindennel összefügg. Szerveink, szöveteink, sejtjeink folyamatosan kommunikálnak egymással, módosítanak, javítanak, fel- és átépítenek. Arra ritkábban gondolunk, hogy ez a csodálatos testünk (és most nem a nárcizmusom mondatja ezt velem!) a környezetünkkel folyamatos kapcsolatban él. No, igen, a bőr teljesen logikus kapcsolódási felület, de arra még ritkábban gondolunk, hogy a légutaink és a gyomor–bélrendszerünk is a külvilágunkkal érintkező felszín. Szóval egyáltalán nem mindegy, hogy mit lélegzünk be, és az sem hogy mit „pakolunk” a gyomrunkba. És persze érzékszerveinket és idegrendszerünket is állandó külső hatások érik. Nagyon nem mindegy, hogy hogyan élünk… Életvitelünk nagyban meghatározza testi és lelki egyensúlyunkat, egészségünket. Sokkal jobban, mint arra gondolni szoktunk!
Dr. Tschürtz Nándor