„A zene számomra létforma”
2026. 05. 27. | Kóczán BálintTízéves barátság köti a Punnany Massifhoz, elvarázsolja a színház világa, és a zenének köszönhetően bejárta a világot Kónyai Flórián. A hegedűművész 5...
Ötvenedik születésnapjukat ünneplő soproni művészek adnak igazi showműsort június 7-én a Soproni Petőfi Színházban. Kiss Noró és Kónyai Flórián mellett Simon Andrea, a társulat örökös tagja lesz az egyik ünnepelt és fellépő.
– Mindenki életében mérföldkő az 50. életév, te hogy éled meg?
Simon Andrea: – Először is, magam sem hiszem el, hogy már 50 éves leszek. Nem is érzem magam ennyinek, és szerencsére a környezetem visszajelzései alapján letagadhatnék pár évet. Valószínűleg ebben benne van az is, hogy tudatosan készülök az öregedésre, minőségi öregkort szeretnék élni, amit most tudok megalapozni. Egészséges életmód, konditerem, súlyzós edzések. Természetesen egy váratlan betegséget nem lehet kivédeni, de igyekszem odafigyelni magamra. A másik, hogy nincs is időm a korommal foglalkozni, annyira pörgősek a mindennapjaim.
– Közben 25. évadodat töltöd a Soproni Petőfi Színházban immár örökös tagként. Mit emelsz ki?
– Azt hiszem, igazán elégedett lehetek. Rendezőasszisztensként munkatársaimmal igyekszem mindig tisztelettel bánni, és úgy érzem, a „légy szíves” és „köszönöm” szavak meghálálják magukat.
– Több szerepben is láthattunk, mi volt emlékezetes igazán?
– Szerepeket illetően is hálás vagyok azokért, amiket eljátszhattam az elmúlt 25 évben. 50 évesen a fiatal szubrettszerepeket, mint a Csárdáskirálynőben Stázit vagy a Víg özvegyben Olgát nem személyesíthetem már meg, de szerencsére mindig megtalál egy-egy számomra kedves munka. Nagyon szerettem a Hair musicalt, ahol Berger és Sheila anyukáját is én alakíthattam. A következő évadban szintén láthatnak a nézők több előadásban, így nincs okom a panaszra.
– Mire vagy a legbüszkébb?
– A legbüszkébb arra vagyok, hogy Savanyu Gergely kollégámmal még mindig fiatalosan, a tőlünk megszokott koreográfiákkal és akrobatikus elemekkel láthat a közönség a fellépéseinken.
– Közben egy nagy álmod is teljesült…
– Április utolsó két hetében volt egy rövid pihenőidőm két próbaidőszak között, amit gyorsan kihasználtam arra, hogy egy több mint 10 éves nagy álmomat, egy bakancslistás utazást megvalósítsak. Így a kerek születésnapom alkalmából húgommal elutaztam a Maldív-szigetekre búvárkodni. Életem legnagyobb élménye volt. Merülhettem mantákkal (ördögrája) és simogathattam dajkacápákat.
– Egy különleges fellépésre készültök az 50. születésnap alkalmából…
– Június 7-én, vasárnap 18 órakor a Soproni Petőfi Színházban Kiss Noró és Kónyai Flórián barátaimmal, akik szintén idén töltik be az ötvenet, tartunk egy nagyszabású születésnapi gálakoncertet. A színházi évadot ezzel a show-val zárjuk. Közel 40 fellépővel, társulati tagokkal, zenész barátainkkal és meglepetésvendégekkel várjuk a kedves nézőinket.
3×50 születésnapi gálakoncert: Június 7., vasárnap 18 óra, Soproni Petőfi Színház. Az eseményen való részvétel ingyenes, azonban előzetes e-mailes regisztrációhoz kötött. Regisztráció: hak@prokultura.hu
Tízéves barátság köti a Punnany Massifhoz, elvarázsolja a színház világa, és a zenének köszönhetően bejárta a világot Kónyai Flórián. A hegedűművész 5...