Sopron Basket: győzelemmel melegített

Sorsdöntő összecsapásra készül a Sopron Basket.

A női kosárlabdacsapat lapunk megjelenésének napján játssza az Euroliga negyeddöntőjének első mérkőzését. Roberto Iniguez együttese a török sztárcsapat, a párharc esélyesének számító Fenerbahce ellen lép parkettre szerdán este 6 órától a Novomatic-arénában.

A lányok győzelemmel hangoltak: a bajnokságban a válogatott szünet után folytatódtak a mérkőzések, a csapat pedig Pécsre látogatott. A kiélezett mérkőzésen a második és harmadik negyedben elhúzott a soproni együttes, az utolsó etapban azonban csak 8 pont került a pécsi kosárba, végül négy egységgel nyert a Sopron Basket. A végeredmény: PEAC-Pécs – Sopron Basket: 64–68. Az új center, Alaina Coates 11 ponttal és 7 lepattanóval mutatkozott be a soproni csapatban.