Biztató ősz, hervatag tavasz
2026. 06. 03. | MunkatársunktólAz FC Sopron az NB III. északnyugati csoport egyik legfiatalabb átlagéletkorú csapataként versenyzett a mezőny többi tagjával. A piros–fehérek játéka...
Idén először rendezte meg a Sopron városi senior teremlabdarúgó-tornát a Sopron Városi Szabadidősport Szövetség.
Kósa István elnök elmondta: évek óta azt tapasztalják, hogy a kispályás fociban egyre többen játszanak a senior, azaz a 40 év feletti kategóriában. Ezért döntöttek úgy, hogy idén a hagyományos teremlabdarúgó-torna mellett külön megmérettetést rendeztek a senioroknak is.
– Decemberben hirdettük meg a senior tornát a csapatoknak, hat együttes pedig jelentkezett is. A lebonyolításnál a bajnoki rendszer mellett döntöttünk, így mindenki játszott mindenkivel a kiváló hangulatú sporteseményen. A Gárdonyi-iskola tornacsarnokában kétszer tízperces meccseket játszottak a csapatok. 9 órakor kezdődött az első találkozó, délután négykor pedig már az eredményhirdetést tartottuk.
Az első Sopron városi senior teremlabdarúgó-tornát a Közti II. Vének csapata nyerte, második helyen a Radír végzett, a harmadik pedig a Közti II. Senior együttese lett. A torna gólkirályi címét a bajnokcsapat játékosa, Ratkai Róbert szerezte meg.
Az FC Sopron az NB III. északnyugati csoport egyik legfiatalabb átlagéletkorú csapataként versenyzett a mezőny többi tagjával. A piros–fehérek játéka...
Hétvégén rendezték meg a soproni BMX-pályán az Alpok–Adria Kupa 5–6. és a Magyar Kupa 3–4. fordulóját.