Biztató ősz, hervatag tavasz
2026. 06. 03. | MunkatársunktólAz FC Sopron az NB III. északnyugati csoport egyik legfiatalabb átlagéletkorú csapataként versenyzett a mezőny többi tagjával. A piros–fehérek játéka...
Bár az időjárás alaposan megtréfálta a szervezőket, múlt pénteken végül sikeresen megrendezték a Széchenyi Istvánnak emléket állító atlétikai versenyt.
Az idei évben először épp a legnagyobb magyar születésnapján rendezték volna meg a vetélkedőt, az eső miatt azonban a halasztás mellett döntöttek a szervezők. Az esőnapon, október elején szintén barátságtalan, csapadékos időjárás volt városunkban, így a másodszori halasztás után végül október 11-én gyűltek össze a középiskolás fiatalok az Angeren.
– A kétszeri halasztásnak természetesen nem örültünk, annak azonban igen, hogy a Széchenyi mellett a Berzsenyi, az Eötvös, a Handler és a Roth Gyula középiskolák diákjai is eljöttek és részt vettek a versenyszámokban – mondta Papp Katalin, a Széchenyi István Gimnázium testnevelő tanára. – Így rekord számú fiatal sportoló volt ott az Anger pályán, ami nekünk, szervezőknek kiváló visszaigazolás. Sikerült egy komoly hagyományt teremteni Sopronban, kilencven középiskolással méltóképpen emlékeztünk Széchenyi Istvánra, aki maga is számtalanszor hangsúlyozta a testmozgás, az edzettség fontosságát.
A Széchenyi István atlétikai emlékversenyen ez alkalommal is több versenyszámban mérhették össze tudásukat a diákok: száz-, nyolcszáz és ezerötszáz méteres síkfutás mellett távolugrás, kislabdahajítás és súlylökés szerepelt a versenyprogramban.
Az FC Sopron az NB III. északnyugati csoport egyik legfiatalabb átlagéletkorú csapataként versenyzett a mezőny többi tagjával. A piros–fehérek játéka...
Hétvégén rendezték meg a soproni BMX-pályán az Alpok–Adria Kupa 5–6. és a Magyar Kupa 3–4. fordulóját.