Soproni Téma

Nyolcból nyolc győzelem
A 93. percben döntötte el a találkozót az SC Sopron, Keresztes Krisztán góljával alakult ki a 2–1-es végeredmény az ZTE FC II ellen Fotó: Németh Péter

SC Sopron: megyei rangadót játszanak Mosonmagyaróváron

| Töreki Amand | Sport

Folytatta nyerő szériáját az SC Sopron. A felnőtt férfi futballcsapat ezúttal a ZTE FC II gárdáját győzte le 2–1-re, így elfoglalta a harmadik helyet az NB III. nyugati csoportjának tabelláján.

Az NB III. nyugati csoportjában szereplő SC Sopron az előző hétvégén a ZTE FC II együttesét fogadta. Nem mutatkozott könnyű feladatnak a mérkőzés, hiszen az ellenfél a forduló előtt a 14. helyen állt, ennek ellenére fiatal, gyors játékosok alkotják az NB I-ben szereplő zalaegerszegi klub második csapatát. A mérkőzésen a vendégek szereztek vezetést, először Jakab Gábor egyenlített, majd drámai körülmények között Keresztes Krisztián a 93. percben eldöntötte a találkozót, megszerezve ezzel a csapatnak zsinórban a nyolcadik győzelmét. Ezzel a három ponttal a soproni fiatalok már a 3. helyen állnak a tabellán.

A hétvégén az ugyancsak jó formában lévő Credobus Mosonmagyaróvárhoz látogatnak Weitner Ádámék. Aktuális ellenfelük az eddig lejátszott 14 mérkőzésből 9-szer győztesen hagyta el a játékteret, emellett 2 döntetlent és 3 vereséget ért el, így megszerzett 26 pontjával a 2. helyet foglalja el. Igazi megyei rangadóra van kilátás, ahol mindkét csapatnak egyértelműen a győzelem a célja. Az SC Sopron nyáron igazolt támadó középpályása, Jakab Dávid is érzi a mérkőzés jelentőségét, de nagy önbizalommal készül az összecsapásra: – Nyári érkezésem óta elmondható, hogy teljesen beilleszkedtem, nagyon szeretem ezt a csapatot és a szurkolókat – nyilatkozta lapunknak a játékos. – Nagyon jó formában vagyunk, szinte hihetetlen ez a 8 mérkőzéses győzelmi széria, főleg azután, ahogy kezdtük a bajnokságot. A Zalaegerszeg elleni győzelemnél szinte már eufóriában voltam, egymásra talált a csapat, a stáb és a szurkolótábor egyaránt. A héten azonban már a Mosonmagyaróvár elleni meccsre készülünk, ami az eddigiek közül talán a legnehezebb feladatnak ígérkezik. Jó játékosok alkotják az óváriak keretét, de mi egész héten azért dolgozunk, hogy ismét győzelemmel

térjünk haza.

A Credobus Mosonmagyar­óvár – SC Sopron mérkőzést október 25-én, vasárnap 13.30-kor rendezik az MTE 1904 Sporttelepen.