Soproni Téma

Ingyenes közösségi hetilap

Éremeső a regionális íjászbajnokságon

| Munkatársunktól | Sport

Sitkén rendezték meg a nyugat-dunántúli regionális íjászbajnokság 3D harmadik fordulóját. A hazai rendezésű ágfalvi és a téti verseny után a soproni íjászok itt is számos érmet zsebeltek be.

A négy fordulóból álló bajnokság utolsó előtti versenyén a Soproni Lövér Íjász Egyesület népes csapata ragadott íjat Király Gábor edző vezetésével. Szilágyi Imre felnőtt longbow kategóriában 3. helyezett lett, Lovász Béla felnőtt csigás íj vadászirányzékkal kategóriában szintén bronzéremmel gazdagodott. A felnőtt csigás íj állítható irányzékkal kategóriában kettős soproni győzelem született: Király Gábor 1., Balogh Csaba 2. helyet szerzett.

Mikó Péter kadett va­­dász­ref­lex­íj kategóriában az 1. helyen végzett. A mini vadászreflexíj kategóriában szintén kettős sop­­­­ro­­ni győzelemnek örülhettek: 1. lett Jáger Dániel, 2. Magyar Balázs. Gyerek csigás íj állítható irányzékkal kategóriában Balogh Csaba István aranyérmet nyert. Horváth Bálint Gergely gyermek vadászreflexíj kategóriában a do­­bogó 3. fokára állhatott.

A sitkei versenyen a Soproni Rendészeti Sportegyesület tagjai is szép sikereket értek el – ők mindannyian „ősmagyar” íj kategóriában versenyeztek. Felnőtt korosztályban Kovács Zsolt 1., Ték Róbert 3. helyezett lett, veterán férfi korosztályban Barasits György bronzérmet érdemelt ki.

A nyugat-dunántúli regioná­lis íjászbajnokság 3D negyedik fordulóját szeptember 3-án Za­­la­egerszegen rendezik.