Soproni Téma

Ingyenes közösségi hetilap  
Az SLC legyőzte a listavezetőt
Csernai Pál vezetésével az SLC legyőzte a bajnokjelöltet.

Végig fegyelmezetten játszottak és még futballoztak is

Az SLC legyőzte a listavezetőt

| Papp Győző | Sport

Valószínűleg a legelfogultabb SLC-hívek sem számítottak 1995-ben arra, hogy nehéz helyzetben lévő csapatuk az első három tavaszi mérkőzésen hét pontot gyűjt. Ezen meccsek közül a listavezető Újpest legyőzésére lehettek a legbüszkébbek.

A meccs előtti felfokozott várakozást jelezte, hogy az utolsó edzésre 500 soproni szurkoló látogatott ki a Káposztás utcába. A tréning végén Csernai Pál vezetőedző reménykedve nyilatkozott a médiában.

– Számunkra minden mérkőzés nagyon fontos, de a bajnokjelölt ellen még fokozottabb elszántsággal készültek a srácok – mondta. – Egész héten azon fáradoztunk, hogy begyakoroljuk, taktikailag hol vannak esélyeink a bajnokjelölttel szemben, mert jó eredményt akarunk elérni. A fiúk közül mindenki megértette, hogy kishitűségnek nincs helye. Szeretnénk szép napot szerezni a várhatóan nagyszámú közönségnek.

A krónikák szerint tizenegyezren szorongtak a lelátókon! Az első félidőben kevés említésre méltó esemény történt a pályán, nem úgy a nézőtéren: rövid idő alatt kétszer is fordult a mentőautó, ketten ugyanis rosszul lettek a mérkőzés izgalmaitól.

A második játékrészben Tiefenbach lövése már túljutott a soproni kapuson, de Ignácz a gólvonalról mentett, majd Egressy lövése a bal kapufáról a vetődő Milchram kezébe pattant. A 67. percben aztán talpon volt a soproni publikum: Ignácz jobb oldali szögletéből a magasan felugró Németh öt méterről a kapu bal oldalába fejelte a labdát. Megszerezte a vezetést az SLC, majd négy perccel később növelhette is volna az előnyét, de Majoros három méterről a léc fölé emelt.

Csernai Pál örömmel nyugtázta a bravúros sikert: – Jó mérkőzésen győztünk, minden játékosomat dicséret illeti határtalan küzdőszelleméért és akarásáért. A csapat most sokkal többet nyújtott, mint amit valójában tud. Értékesnek tartom, hogy játékosaim kilencven percen keresztül fegyelmezetten játszottak és még futballoztak is. A két csapat helyzetei alapján a győzelmünk megérdemelt.

Ez volt a világhírű edző, Csernai Pál utolsó előtti SLC-s mérkőzése.

Jegyzőkönyv: Soproni LC – UTE-Novabau: 1–0 (0–0); 1995. március 18., Sopron, 11.000 néző. V.: Vad.

SLC: Milchram – Németh Z. – Kucselata, Kovács T.

– Ignácz, Chiratcu (Horváth B., 88.), Nagy J., Majoros, Árpási – Ördög, Korsós (Kovács L, 88.).

Edző: Csernai Pál.

UTE-Novabau: Praj – Füzesi – Tomka, Molnár – Jenei, Kozma, Szanyó (Szili, 69.), Szlezák, Egressy – Tiefenbach, Wukovics (Horváth P., 69.).

Edző: Garami József.

Gólszerző: Németh Z. (68.). Kiállítva: Kucselata (86.).

Tekintse meg kvízünket!

Kapcsolódó cikkek

Világelitben a magyarok

Világelitben a magyarok

2025. 02. 05. | Munkatársunktól

Eredményesen szerepelt a férfi kézilabda-világbajnokságon a magyar nemzeti együttes, hiszen a legjobb nyolc közé jutott a válogatott. Szenczi Judit, a...