Biztató ősz, hervatag tavasz
2026. 06. 03. | MunkatársunktólAz FC Sopron az NB III. északnyugati csoport egyik legfiatalabb átlagéletkorú csapataként versenyzett a mezőny többi tagjával. A piros–fehérek játéka...
Múlt vasárnap rendezte meg a soproni Advent Kupa – városi amatőr felnőtt teniszversenyt a Sopron Városi Szabadidősport Szövetség.
– Rengetegen járnak a téli időszakban is kedvtelésből teniszezni, az amatőr sportolók részéről pedig igény volt arra, hogy ebben a hosszú, téli időszakban is legyen egy komoly verseny – mondta Kondor Szabolcs, a Sopron Városi Szabadidősport Szövetség tenisz szakbizottságának vezetője. – Emiatt szerveztük meg az Advent Kupát, amely úgynevezett nyílt verseny: kizárólag párosok indulhatnak, de nemek szerint nincsenek külön kategóriák. Tehát a tornán pályára léphet női, férfi vagy éppen vegyes páros is.
A szakbizottság vezetője hozzátette: ez az egyetlen tenisztorna városunkban, amelyet nem a szabadtéren, hanem sátorban rendeznek. A tornát egyenes kieséses rendszerben bonyolították le, az első körben kiesett párosok még a vigaszágon indulhattak. A soproni Advent Kupa – városi amatőr felnőtt teniszversenyt a Boros Botond – Sárdy Ádám páros nyerte, vigaszág győztese pedig a Nagy Bence – Tóth Bálint alkotta kettős lett.
Az FC Sopron az NB III. északnyugati csoport egyik legfiatalabb átlagéletkorú csapataként versenyzett a mezőny többi tagjával. A piros–fehérek játéka...
Hétvégén rendezték meg a soproni BMX-pályán az Alpok–Adria Kupa 5–6. és a Magyar Kupa 3–4. fordulóját.