Építi orvosi karrierjét
2025. 06. 11. | Madarász RékaSorozatunkban olyan fiatalok életét követjük nyomon, akiket 10 évvel ezelőtt már bemutattunk újságunkban. Kádár Eszter most már fül–orr–gégész és fej–...
Az állami fenntartású iskolák között egyedülálló képzési forma bevezetésére készül a Soproni Széchenyi István Gimnázium: angol/ német nyelvi és informatikai innovatív osztályt indít a következő tanévtől. Az előkészítő munkálatok egy éve folyamatosan zajlanak.
Farkas Gábor igazgatóvá választása óta tervezik a Széchenyi-gimnáziumban az oktatási módszerek modernizálását. A cél érdekében – az országban a legelsők között – digitális pedagógiai munkaközösséget hoztak létre, amelybe a tanári kar csaknem fele, 19 pedagógus lépett be önkéntes alapon.
– Először belső továbbképzéseken „tanítottuk magunkat” új módszerek, applikációk, oktatási szoftverek használatára, aztán elhatároztuk, hogy indítunk egy olyan osztályt, ahol az új módszereket digitális platformok támogatják – tudtuk meg Barta Róberttől, a munkaközösség vezetőjétől. – Felvettük a kapcsolatot azokkal az iskolákkal, ahol már folytatnak digitális oktatást. Ilyenből mindössze három középiskola van az országban: két közülük magán, egy pedig egyházi fenntartású.
Az új nevelési–oktatási programot a kezdetektől fogva támogatta a Soproni Tankerületi Központ igazgatója és a Klebelsberg Központ elnöke. A lelkes tanárok felkészítésébe bekapcsolódott egy nemzetközi informatikai cég is, sőt az intézmény elnyerte az innovatív iskola címet.
– Az új tanítási módszerek bevezetése azért is döntő fontosságú, mert nemcsak az információhoz jutás lehetőségei és a tanulók igényei, hanem a munkaerő-piaci elvárások is radikálisan megváltoztak az utóbbi években – tette hozzá Barta Róbert. – Ebben az osztályban a tantárgyi tudás mellett azokat a képességeket fejlesztjük elsősorban, amelyek a jövő munkavállalóinak a legszükségesebbek: együttműködés, csapatmunka, kommunikáció, önkifejezés, digitális ismeretek, az önálló tanulás képessége, nyitottság és motiváltság az új feladatokra.
Az iskola ingyenesen biztosítja majd a diákoknak a tanuláshoz szükséges, több százezer forint értékű laptopot a beiratkozáskor, ezért nem a család anyagi helyzete, hanem a tehetség és a motiváltság választja ki a leendő tanulókat.
Sorozatunkban olyan fiatalok életét követjük nyomon, akiket 10 évvel ezelőtt már bemutattunk újságunkban. Kádár Eszter most már fül–orr–gégész és fej–...
A SZIG történetében Ilyés Álmos volt a negyedik tanuló, aki kiérdemelte a Gróf Széchenyi István Nagydíjat. A gimnázium legrangosabb elismerését kitűnő...