Soproni Téma

Ingyenes közösségi hetilap  
Jól gazdálkodik az idejével
Bencsik Dávid most a gyógyulására és a kosárlabdára koncentrál, volt ugyanis egy keresztszalag-szakadása. Fotó: Filep István

Bencsik Dávid: Meghozta gyümölcsét a rengeteg munka

Jól gazdálkodik az idejével

| Madarász Réka | Soproni fiatalok

Egy országos versenyt megnyert, egy másikon pedig második helyezést ért el a kilencedikes Bencsik Dávid. A széchenyis fiú a sikerek után most a sportra szeretne koncentrálni.

Miután öt évig Kecskeméten élt, idén költözött vissza a Bencsik család Sopronba. Dávid a Soproni Széchenyi István Gimnázium 9.B osztályában kezdte a tanulmányait.

– Még kecskeméti gimnazistaként indultam a Less Nándor földrajzversenyen, melyen kétszer is bejutottam a döntőbe: hetedikben 7., nyolcadikban pedig 8. helyezést értem el, míg végül idén – már széchenyistaként – 2. helyen végeztem. Szintén még Kecskeméten neveztem be kétszer is az országos Savaria történelemvetélkedő előversenyére, melyen tavaly harmadik helyezett lettem. Nagyon büszke vagyok arra, hogy idén már soproni diákként sikerült megnyernem a megmérettetést.

A verseny három fordulóból állt: az iskolai körből a legalább 70 százalékot elértek jutottak tovább a megyeire, onnan pedig a legjobb 15 a szombathelyi döntőre. A téma a 9. osztályos történelem-tananyag volt: magyar és egyetemes történelem az ókortól a középkor végéig.

– Ugyanúgy, ahogy a földrajzverseny, ez is kétnapos volt: első nap tartották az írásbelit, amit rendkívül nehéznek találtam, ennek ellenére 75 pontot sikerült elérnem a 100-ból, a második napon pedig a szóbelit – tette hozzá Dávid. – Itt több témakör közül választhattunk, én az iszlám világ térnyerése mellett döntöttem. Mivel ez a téma még frissen élt bennem, sikerült az eddigi legjobb eredményemet elérnem: 80-ból 74 pontot.

Úgy tűnik, meghozta gyümölcsét az a rengeteg munka, amelyet a fiú Horváth Violetta tanárnővel a versenybe fektetett. Elmondta, most minden erejével a gyógyulására és a kosárlabdára koncentrál, volt ugyanis egy keresztszalag-szakadása, mely után sokáig csak a sportiskola erőnléti edzésein vehetett részt. Emiatt is jutott több ideje a versenyekre, most viszont a lehető legjobb formájában szeretne visszatérni a pályára. A sikerét annak is köszönheti, hogy a töri szinte ragad rá, az idejét pedig megtanulta beosztani.

Tekintse meg kvízünket!

Kapcsolódó cikkek

Bemutatják az örökséget

Bemutatják az örökséget

2026. 05. 27. | Köves Andrea

Idén ünnepeljük Berzsenyi Dániel születésének 250. évfordulóját. A jeles költő alma matere, a Berzsenyi Líceum és az öregdiákokat tömörítő Soproni Líc...

A számok bűvöletében

A számok bűvöletében

2026. 05. 27. | Madarász Réka

A Soproni Petőfi Sándor Általános Iskola és AMI-ban nemcsak tanórai keretek között adódik alkalom a tehetséggondozásra matematikából, hanem a rangos v...