Építi orvosi karrierjét
2025. 06. 11. | Madarász RékaSorozatunkban olyan fiatalok életét követjük nyomon, akiket 10 évvel ezelőtt már bemutattunk újságunkban. Kádár Eszter most már fül–orr–gégész és fej–...
Drogkép – Másképp címmel interaktív vetélkedősorozatot rendeztek a Soproni Széchenyi István Gimnáziumban. A győztes a 9.a osztály Tudásfüggők nevű csapata lett.
Egy pályázat keretében három éven keresztül szerveznek drogprevenciós vetélkedőket a Soproni Széchenyi István Gimnáziumban. – A nemzetközi drogstratégia célkitűzéseivel összhangban szeretnénk esélyt teremteni arra, hogy a fiatalok képessé válhassanak egy produktív életvitel kialakítására és a drogok visszautasítására – tudtuk meg Sámson Tímea szociális szakembertől, aki Bertalan Évával és Tengerdi Ágnessel közösen szervezi a vetélkedősorozatot. – Azzal próbálunk segíteni a diákoknak, hogy lehetőséget teremtünk a szabadidő hasznos eltöltésére, a droghasználat helyett más magatartásformák megismerésére és a tudatos választás megtanulására.
Összesen négy fordulóban, fordulónként három-három feladatot kaptak a tanulók, melyek közül több alapos kutatómunkát igényelt. A feladatok között volt plakát- és poszterkészítés a függőségekről; reklámfilmben kellett megfogalmazniuk, hogy milyen szabadidős tevékenységeket lehet választani a drogok helyett; a résztvevők levelet írtak egy képzeletbeli függő szerettüknek stb.
– Azért neveztünk be a versenyre, mert úgy látjuk, hogy a mi generációnk különösen érintett a függőségek témakörében, és szerettünk volna többet megtudni ezekről – mesélte Kerékgyártó Imre, a győztes fiúcsapat egyik tagja. – A feladatok többsége azért volt hasznos, mert személyiségünket, önismeretünket is fejlesztette.
A verseny döntőjén változatos feladványok várták a diákokat. Biczó Dániel bravúros szónoklatban fejtette ki, mennyire fontos lenne, hogy a prevenciót minél fiatalabb korban elkezdjék, ugyanis például amikor már egy fél osztály rendelkezik személyes tapasztalatokkal a szerhasználatot illetően, egy kicsit késő. A megelőzés érdekében elengedhetetlen, hogy a szülők és az iskolában dolgozók is foglalkozzanak a problémával.
Sorozatunkban olyan fiatalok életét követjük nyomon, akiket 10 évvel ezelőtt már bemutattunk újságunkban. Kádár Eszter most már fül–orr–gégész és fej–...
A SZIG történetében Ilyés Álmos volt a negyedik tanuló, aki kiérdemelte a Gróf Széchenyi István Nagydíjat. A gimnázium legrangosabb elismerését kitűnő...