Soproni Téma

Ingyenes közösségi hetilap  
Egymást segítik a diákok
Összesen 18 fiatal vett részt a Széchenyi-gimnázium mentorképzésén, közülük sokan több tantárgyból is vállalták az önzetlen segítségnyújtást. Fotó: Filep István

Széchenyi-gimnázium: Már most népszerű a mentorprogram

Egymást segítik a diákok

| Madarász Réka | Soproni fiatalok

Ebben a hónapban indult útjára a Kortárs Mentorálási Program (KoMent) a Soproni Széchenyi István Gimnáziumban, melynek célja, hogy a tanulókat támogassa a tanulásban, illetve mentális egészségük megőrzésében.

Többször előfordul, hogy egy tanuló bekerül a gimnáziumba, és a kezdeti sikertelenség rányomja bélyegét a későbbi teljesítményére. Ezt felismerve a Széchenyi-gimnázium pedagógus közössége kidolgozott egy programot, melynek lényege, hogy a mentor diákok támogatják segítséget kérő társaikat.

– Az előző tanév végén felmértük az idősebb diákok körében, hogy hányan vállalnának mentorszerepet – tudtuk meg Nagy Judit igazgatóhelyettestől, aki a program tanulmányi mentorálás részéért felelős. – Szeptember végén már képzést is tartottunk a 18 mentornak, akik közül sokan több tantárgyból is vállalták az önzetlen segítségnyújtást.

A támogatást igénylő diákok október 1-jétől jelentkezhetnek a programra, akiknek a koordinátor, Wilfing Viktória talál megfelelő segítőt. A mentorok pontosan könyvelik, hogy kit, milyen anyagrészből és mennyi ideig segítettek. Természetesen személyes foglalkozásokra is van lehetőség az iskola falain belül, de egyelőre úgy tűnik, az online oktatás lesz népszerűbb.

– Amellett, hogy a program során egyaránt fejlődik a mentorált és a mentor, a mentorok közösségi szolgálatként számolhatják el az órákat – folytatta az igazgatóhelyettes. – A legfontosabb, hogy egy diák ismerje fel, támogatásra van szüksége, jelentkezzen a programba, majd a segítséget el is tudja fogadni. A mentorok képzése során a hangsúlyt a megbízhatóság, tisztelet, felkészültség, türelem, empátia, öröm, büszkeség és precizitás kapta. A mentorok számára az egyetemi felvételi során is előnyt jelenthet a programban való részvétel.

A mentális segítségnyújtás módját Szeberényi Andrea tanárnőtől tanulták meg a diákok az önismereti csoportban. Az ide járók közül hárman vállalták, hogy kereshetik őket társaik lelki problémáikkal.

A program már az induláskor is népszerű a diákok és a szülők körében egyaránt.

Tekintse meg kvízünket!

Kapcsolódó cikkek

Építi filmes karrierjét

Építi filmes karrierjét

2024. 10. 23. | Madarász Réka

Sorozatunkban olyan fiatalok életét követjük nyomon, akiket 10 évvel ezelőtt már bemutattunk újságunkban. Heim Vilmos még gyerekszínészként kapta meg...