Soproni Téma

Ingyenes közösségi hetilap   www.sopronitema.hu

A tisztább erdőkért

A tisztább erdőkért

| sopronmedia.hu | Soproni fiatalok

Több tucat zsáknyi hulladékot szedtek össze a Roth-iskola diákjai a soproni erdőben

. Tepsi, műanyag palack és cipő is került a zsákokba, de jócskán találtak veszélyes anyagokat is. Az iskola a TAEG Zrt.-vel és az önkormányzattal karöltve minden évben szervez hasonló akciókat. Ezúttal a 13. környezetvédelmi technikus osztály tanulói gyűjtötték a szemetet.

– Egy környezetvédelmi technikusnak fontos feladata, hogy részt vegyen az ilyen szemléletformáló tevékenységben – emelte ki Hoczek László igazgató. 

Kapcsolódó cikkek

Tehetségpont

2021. 01. 20. | Munkatársunktól

A Nemzeti Tehetségsegítő Tanács pozitívan bírálta el a pályázatát, így a Soproni Széchenyi István Gimnázium megkapta a Regisztrált Tehetségpont címet. Az elismerés lehetőséget nyújt arra, hogy a tehetséggondozó munkát még magasabb szinten lássák el.

 

„Beleszerettem Magyarországba”

2021. 01. 20. | Pluzsik Tamás

Az új soproni japántanár – Towaki Mimu tavaly októberben költözött városunkba, azóta online oktatja diákjait. Sopron és a japán Kazuno között 2002 májusában jött létre testvérvárosi kapcsolat, de már ezt megelőzően is volt együttműködés, például 1997-től rendszeresen érkeznek a nyelvtanárok városunkba.