Soproni Téma

Ingyenes közösségi hetilap  
Újabb fákat ültettek el

Újabb fákat ültettek el

27 fát ültettek el az Ágfalvi úti körfogalomtól egészen a Berkenye utcáig a soproni fásítási program keretében.

Az útszakasz három japán díszcseresznyével, tizenkét kőrissel és tizenkét oszlopos körtével gazdagodott a lakók kérésére. A fákat a Sopron Holding Zrt. munkatársai telepítették.

– Célunk a minőségi, még zöldebb, környezettudatosabb, egészségesebb város azáltal, hogy a közterületeken növeljük a fáknak a számát – emelte ki dr. Farkas Ciprián polgármester az új fák ültetésekor. – A fáknak köszönhetően nemcsak az utcakép válik szebbé, de elősegítik a levegő minőségének javulását is.

A program keretében az első fákat – négy vérszilva és négy oszlopos japán díszcseresznye – májusban ültették el a Thököly téren, majd a faültetés a Széchenyi téren folytatódott egy olajfával. A cél 1000 fa ültetése a városban, a kezdeményezéshez már többen csatlakoztak, de továbbra is várják a gazdasági társaságok és intézmények jelentkezését.

Tekintse meg kvízünket!

Kapcsolódó cikkek

Sopron egykor és ma…

Sopron egykor és ma…

2025. 10. 08. | Bolodár Zoltán

Régi fotókon nézegetjük, hogy mutatott egykor városunk, fiatal arcok képmásain igyekszünk felismerni ma már idős embereket – a nosztalgia vagy retró t...

Sopron egykor és ma…

Sopron egykor és ma…

2026. 06. 03. | Bolodár Zoltán

Régi fotókon nézegetjük, hogy mutatott egykor városunk, fiatal arcok képmásain igyekszünk felismerni ma már idős embereket – a nosztalgia vagy retró t...